HAKKIMIZDA

İntibak Yayınevi 2007 yılında uzun ÖSS-ÖYS yayın deneyimi olan bir ekip tarafından DGS merkezli modern bir yayıncılık, ama yalnız yayıncılık,  yapmak adına kurulmuştur. İntibak Yayınları olarak gelen tüm taleplere ve tekliflere karşın İntibak Akademi olarak kurs açmayı düşünmedik, düşünmüyoruz, düşünmeyeceğiz.

DGS alanını seçmemizin önemli nedeni; Alanda faaliyet gösteren yayınların ihtiyacın oldukça gerisinde kalması, ekip olarak dinamik ve farklı Matematik ve Türkçe sorularından oluşan DGS/ALES soru formlarına ilgimiz ve en önemlisi DGS alanında söylenecek çok sözümüzün olmasıydı. Neydi bu sözler;

  1. Hızın çok önemli olduğu DGS /ALES sınavlarında hazırladığımız ürünlere Türkiye’de ilk defa dakika sınırı koyarak adaylara kendilerini denemeler dışında da zamanla sınama şansı verdik.
  2. DGS -ALES –sonradan KPSS ve nihayet Bu gün YKS adını alan sınavda ayırt edici özelliği olan Sözel ve Sayısal Mantık Sorularını ünitelendirerek ve yeni sorular üreterek Alanındaki en büyük boşluğu kapattık. Çıkarım Temelli Mantık kitabımız çıkardığımız 2013 yılından bu güne kendisine başvuran on binlerce aday için cankurtaran olmuştur. Bundan sonra da olacağına dair inancımız ve güvenimiz tamdır.
  3. Sınırlı bir alana yoğunlaşmış ve sadece yayıncılıkla sınırladığımız anlayışımız ile ciddi bir müfredat takibi yaparak DGS de uzun yıllar sorulmadığı halde müfredat kapsamında olduğunu belirlediğimiz konu ve soru formlarıyla takipçilerimizin sürprizlere daha hazır olmalarını sağladık. Örneğin olasılık(2009DGS) ve fonksiyon(2012DGS) konuları… Örneğin mantıksal ilişkide boşluklu soru kökleri formu(2017DGS)
  4. Değerlendirme ölçütü farklı DGS sınavı için özel bir yazılım 2008’de özel bir yazılım geliştirerek ilk DGS Türkiye Geneli Sınavlarını organize ettik (hala ediyoruz). Böylece Türkiye’nin en iddialı DGS adayları için hazırlandıkları sınav sürecinde adayları yalnızlıktan kurtardık. 10 yıldır İntibak Türkiye Geneli DGS Denemeleriyle on binlerce aday süreçlerini daha rahat kontrol edebilmekte, rekabeti daha yakından hissetmektedir.
  5. Alanında öncü misyonumuzla Paket Denemelerimizin kullanıcılarının da kendilerini binlerce aday arasında değerlendirebileceği bir form hazırladık ve 2018 DGS ile birlikte kullanıcılarımızla paylaştık.

Yayıncılık faaliyetini yürüttüğümüz DGS‘nin yapısal sorunlarına yabancı kalmayarak bunların çözümleri için raporlar hazırlayıp görüşmeler yaptık. 2009 dan başlayarak dikeygecis.org ekibiyle yaptığımız çalışmalar DGS alanında şu iyileşmelerin gerçekleşmesine vesile oldu.

  1. 2009 Tercihler sınavdan sonraya alınarak tercih sayısının 8 den 30 a çıkarılması.
  2. 2009 DGS de Ek yerleştirme işlemlerinin başlaması.
  3. 2010 DGS Kontenjanlarının keyfiyetten çıkarılarak bir sistematiği bağlanması.
  4. 2011 Kazananların İntibak seneleriyle ilgili iyileşmeler.
  5. 2012 Kazananlardan bir sonraki sene puan kesilmesi.

3 yıldır da ÖSYM’nin Tercih kılavuzunda Tablo-1 deki lisans kontenjanlarının sonuna bir önceki yılki taban puanları ve bu tabanı alan adayın sıralama bilgisinin de vermesini sağlamaya çalışıyoruz.